U-11 TAKIMIMIZ FARKLI BAŞLADI ( 6-2 )

57

hbrrr

 

Bu hafta start alan ve 2002-2003 doğumlu futbolcuların ter döktüğü U-11 ligine Muğlasporumuz güzel bir başlangıç yaparak gelecek için umut verdi.

Cumartesi günü Atatürk Stadında oynanan karşılaşmada Muğla Gençlerbirliği ile karşılaşan miniklerimiz sahadan 6-2 gibi net bir skorla galip ayrıldılar.

Tamamı Futbol Eğitim Merkezi Öğrencilerimizden oluşan takımımız ilk yarıda Harun Coşkun,Zeki Dik,Berk Yapar ve Erdem Acar’ın ayağından bulduğu gollerle devreyi 4-1 önde kapattı.İkinci yarıda oyuna sonradan dahil olan Eren Kaya ve Ege Aslan’ın golleriyse skoru 6-2 olarak tayin etti.Ayrıca Kalecimiz Anıl Bahçe’de bir penaltı kurtararak göz doldurdu.

hbr

Muğlaspor formasıyla ilk defa resmi bir maça çıkan futbolcularımızın heyecanları gözlerinden okunurken,maç sonundaki galibiyet coşkuları ve Muğlaspor ailesine resmen adım atmalarının sevinci ise görülmeye değerdi.

Fotoğraf-0006

Maç ile ilgili sitemize açıklama yapan Antrenörümüz Önder Turgut ”Bizim amacımız öncelikle Muğlaspor ailesine yakışan Muğlaspor’u ileride iyi yerlere getirecek sporcular yetiştirmek. U-11 takımımızın tamamı Futbol Eğitim Merkezi öğrencilerimizden oluşmakta,bugün sahada çok istekli ve güzel bir oyun sergilediler,bu yaşlarda yenmenin veya yenilmenin bizim gözümüzde pek bir önemi yok biz sadece bu yılın değil önümüzdeki yılların takımları için de şimdiden çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yine maç sonunda görüşlerini aldığımız Futbol Eğitim Merkezi Teknik Sorumlumuz Ferhat Eskici ”Yaklaşık 6 aydır bu çocuklarla beraber çalışıyorum,bazıları benden önce de vardı bazılarınınsa ilk geldiği günleri daha dün gibi hatırlıyorum,bu gün baktığımda oldukça yol katettiğimizi emeklerimizin boşa gitmediğini gördüm fakat daha yolun çok başındayız,her şey çocuklara lisans çıkarıp sahaya sürmekle bitmiyor aksine bu işin en kolay kısmı,bizim için önemli olan bundan sonrası,bu çocukları yıllar sonra da Muğlaspor formasıyla veya daha üst liglerde başka takımların formalarını terletirken de görürsek o zaman mutlu oluruz” dedi.

ÖNDER TURGUT-FERHAT ESKİCİ
ÖNDER TURGUT-FERHAT ESKİCİ

 

hbrg

ALT YAPIMIZDA BU HAFTA İKİ MAÇ DAHA VARDI

 

MUĞLASPOR U-19 2-1 YALIKAVAK BLD.SPOR U-19
YATAĞANSPOR U-14MARMARİS BLD.SPOR U-16

MUĞLA GENÇLERBİRLİĞİ U-11

1-23-1

2-6

MUĞLASPOR U-14MUĞLASPOR U-16

MUĞLASPOR U-11

 

muglaspor.org olarak tüm Altyapı Antrenörlerimizi kutlarız.