SEZONA BAŞLARKEN

43

 

“ Az transfer, öz transfer” diyen hocamıza “topu atarak” işin içinden sıyrıldık ve her zaman ki gibi tribüne çıkıp seyre daldık. Benim sorumluluğum nedir demeden, başarıya ulaşmak için ben ne yapmalıyım demeden, başarıya ulaşmanın yollarını aramadan teşhisi koyduk, sorumluyu kurtarıcıyı buluverdik.

Yönetim olarak iki aydan bu yana destek verin bu takımı şampiyonluğa oynatalım diyoruz. Bunu Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Ticaret Sanayi Odası Başkanımıza, iş adamlarımıza ziyaretlerimizde anlatıyoruz.

Muğlaspor Kulübü olarak, dokuz spor branşında faaliyet göstermemize, ferdi sporlarda Türkiye Şampiyonu sporculara sahip olmamıza rağmen iki yıldan bu yana çeşitli zamanlarda yönetmeliğe göre talep etmemize rağmen hiçbir maddi destek alamadık. Türkiye de belki başka amatör kulüpler Spor Bakanlığından yardım alabilmişlerdir ama biz bugüne kadar bir kuruş dahi mali yardım alamadık. Onun için Muğlaspor Kulübü olarak futbolun ekonomisinden bir pay almak istiyorsak muhakkak profesyonel futbol kategorisine yükselmemiz gerektiğini söylüyoruz

Başarının başta kenti yönetenler olmak üzere kentte yaşayanların istemesi ve hedefe ulaşmak için gereğini yapması ile olur. Bu tek başına sadece 15 kişilik yönetimin çalışmasıyla ve ekonomik gücü ile olmaz. Yönetim kulübü kapattırmamak için hem geçmiş yönetimlerin borcunu ödeyecek, hem de şampiyon olması için gerekli transferleri yapacak. Böyle şartları sağlayacak yönetim kuruluna her an kulübü teslim edeceğimizin özellikle bilinmesini istiyoruz. Daha sezon başlamadı. En az 2,5 aylık bir süre var. Yönetim olarak, Muğlaspor’un önünü kesen bir yönetim olmayı kesinlikle istemeyiz.

Şu anda Muğlaspor 10.000,00 TL’nin dışında TFF’ndan, İddaa’dan, Spor Toto’dan ve Spor Bakanlığından hiçbir destek almadan amatör olarak faaliyetini sürdüren bir kulüptür. Profesyonelken 2006 yılından bu yana kurumlara, kişilere borçlanarak gelen kulübümüz, 28 Mayıs 2011 tarihinden bu güne, kendi döneminden hiç borç yapmadan, kurum ödemelerini yaparak ve eski dönemden gelen kurum ve kişi borçlarını ödeyerek gelmiştir.

Yönetim olarak tekrar söylüyoruz. Kulübümüze zarar vermek en son isteğimiz olup ilk isteğimizde kulübümüzü şampiyon olarak bir üst lige taşımaktır.

Daha henüz işin başında çocuklarımızın öz güvenini sarsan yazılarla ve beyanlarla ben söylemiştim demekten vazgeçerek, yönetimin imkanlarını en iyi şekilde değerlendirerek oluşturduğu kadroyu sahiplenerek başarılı olmasını desteklemek hepimizin görevi olmalıdır.

 

Eminer İÇTEN

Kulüp Başkanı