ŞAMPİYON OKÇULARIMIZ VALİ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ

73

Çanakkale Gelibolu’da 15-17 Ağustos 2013 tarihlerinde düzenlenen Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nda Muğla’yı temsil eden kulübümüzün okçuları 2 altın, bir bronz ve bir gümüş madalya elde etmişlerdi. Şampiyon okçularımız Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret ettiler. Ziyarete Kulüp Başkanımız Eminer İçten ve takım antrenörü Dr. Ejder Sözen ile başarılı okçularımız katıldı.

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer minik okçularımızı kapıda karşılarken, okçularımızı başarılarından dolayı kutladı ve elleri ile çikolata ikram etti. Vali Güvençer, “Spor kulüpleri genellikle futbol ile ön plana çıkmayı benimsiyor. Muğlaspor Kulübünü bu açıdan kutluyorum. Spor demek sadece futbol demek değildir. İyi bir sporcu olmanın yanında iyi bir insan olmak da önemli. Muğlaspor Kulüp Başkanımızın nezdinde emeği geçen başta hocamızı ve çocuklarımızın ailelerini böylesine değerli insanlar yetiştirdikleri için teşekkür ederim” derken, minik okçularımıza hediyeler verdi.

Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü de ziyaret eden minik okçularımız, Başkan Gürün’e başarının sırlarını anlattılar. Minik okçularımızı başarılarından dolayı tebrik eden Başkan Gürün, “Muğlaspor kulübünün içinde bulunduğu her türlü sıkıntıya rağmen bu başarı çok önemli. Biz belediye olarak Muğlaspor kulübüne elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Uluslararası yarışlara Türkiye’nin ithal ve çakma sporcular ile katılmasını ben içime sindiremiyorum. Eğer yatılı spor okullarında küçük yaşlarda bu gibi spora yatkın çocuklarımız eğitilir ise, 20’li yaşlarda başarı zaten kendiliğinden gelecektir. Bu değerlerimize iyi bakmak zorundayız. Türkiye olarak genç bir nesle sahibiz ve sporcu açısından zengin bir madene sahibiz. Bu zengin madeni değerlendirmek ve işlemek bizlerin elinde. Spora yön verenlerin artık bu zengin sporcu madenini keşfetmelerini istiyoruz. Bencik gibi bir beldede meslektaşım tarafından eğitilen ve Türkiye’de şampiyonluk ve dereceler elde eden bu çocuklarımızın başarısını kutluyorum ve gelecekte onları Türk milletini temsil edecek yerlerde görmek istiyorum” dedi. Başkan Gürün minik okçularımıza küçük paketler halinde hazırlanan hediyeler verdi.

okçular1 okçular okçular3 okçular2