«

»

Okçularımız Antalya’da Gururumuz Oldular

Okçuluk minikler dalında, Türkiye’nin en büyük organizasyonlarından olan Açık Alan Minikler Türkiye Şampiyonası 5-6-7 Ekim tarihleri arasında Antalya İlinde yapıldı. Turnuvalardaki iddiasını 6 aylık hazırlık dönemiyle güçlendiren Muğlaspor Okçuluk Takımı Turnuvaya lisanslı 5 sporcuyla katıldı ve unutulmayacak başarıya imza attılar.

Takım sporcularından Emircan ve Ayşenur gösterdikleri üstün performansla Emircan kendi dalında  Türkiye rekorunu kırarak ikisi de altın madalya kazanarak turnuvaya damgalarını vurdular.

Ayrıca takım  sporcularından Tuğba, kendi dalında Türkiye rekoru kırarak bronz madalya kazanırken, Songül Türkiye dördüncülüğünü hak etti.

6 aylık hazırlık sürecini iyi değerlendirdiklerini belirten takım Antrenörü Dr. Ejder Sözen; “aslına bakılırsa 1.5 yıldır yapılan çalışmaların sonucunu Antalya’da aldığımızı söyleyebiliriz. Ancak, Antalya için 6 aydır özel olarak ter döküyoruz. Yaz döneminde sporcularımız bütün boş zamanlarını antrenmanla geçirdiler. Bilindiği üzere Emircan’ın daha önceki turnuvalardan da iki önemli derecesi bulunuyordu. Emircan’ın bu turnuvada çok güzel işler yapacağına inancımız tamdı. Bunun yanı sıra takıma yeni katılan sporcular da altın madalya yolunda umut veriyordu. Turnuvaya çok değerli antrenörlerin yetiştirdiği önemli rakipler de katıldı. Ancak, başaracağımıza inandık ve istediğimiz sonucu turnuvadan aldık. Elde edilen 2 altın madalya, 1 bronz madalya ve bir Türkiye 4.’lüğünün yanı sıra kırılan iki de Türkiye rekorumuz var. Hazırlık sürecinde bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Sporcularımızı yürekten kutluyoruz. Antalya da kulübümüzü temsil ederek gösterdikleri üstün performans gururumuz oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir