Muğlaspor’un Rekortmen Okçularına Muğla Valisi’nden Ziyaret

93

şampiyon-okçular1Yatağan’ın Bencik beldesi Aile Hekimi Dr. Ejder Sözen tarafından çalıştırılan ve üç yılda katıldıkları tüm şampiyonalarda altın madalya ile dönen geleceğin Olimpiyat milli takımını oluşturacak minik okçuları Muğla valisi Mustafa Hakan Güvençer-okulda ziyaret etti.

7-9 Şubat tarihleri arasında Ankara’da yapılan Türkiye Minikler Salon Okçuluk şampiyonasında 6 madalya ve 4 Türkiye rekoru kırarak takım halinde Türkiyebirincisi olan büyük başarı elde eden Bencik Ortaokulu öğrencileri ziyaret eden ValiHakan Güvençer’i Yatağan Kaymakam Vekili Ali Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, Bencik Belediye Başkanı Salih Haney, Muğlaspor Başkanı Eminer İçten eşlik etti.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden ve bir süre öğrencilerle sohbet edenVali Güvençer: “Hepinizi tebrik ediyorum. İlk kez salon turnuvasında yarıştınız. Farklı bir ortam. Böyle bir takımın sporcusu olmak çok güzel bir şey. Ortada bir başarı varsa öğretmenlerimizin çok büyük katkısı vardır. Tebrik ediyorum. Hepimiz Muğlalıyız. Muğla’da yaşayan herkes bu başarıdan Mutlu oluyor. Muğlaspor hepimizi temsil ediyor. Muğla sizler gibi başarıyı yakalayan sporcularla diğer branşlarda başarı yakalayacak. Takım olarak siz çok başarılısınız. Şuan Muğlaspor Minikler Okçular Takımı Türkiye birincisi” diye konuştu. Sadece spor başarısının önemli olmadığını hayattaki başarının da önemli olduğunu dile getiren Vali Güvençer: “Bazen okullarda yürekli tek bir öğretmen okulun çehresini değiştiriyor. İyiliğin veya iyi insanların gücü, kötülüğün ve kötü insanların gücünün önünde oluyor. Bu yüzden sizlerin hocası ve çalıştırıcınız Dr. Ejder Bey’i tebrik ediyorum. Kişilerin özverileri çok önemli tabi ama kurumsal destek olması da çok önemli. Ata sporumuz okçuluk dünyada ve Türkiye’de extrem bir spora dönüşmüş. Amatör spor kulubü olarak Muğlaspor’un bu spora sahip çıkması, Muğlaspor çatısı altında çocuklarımıza destek vermesi bizim için büyük bir şans. Kime teşekkür edersek edelim ilk teşekkürü Ejder Hoca hak ediyor. . Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Vali Güvençer, aynı zamanda Bencik Beldesi aile Hekimi olan Dr. Antrenör Ejder Sözen’e başarılardan dolayı tüm Muğlalılar adına teşekkür belgesi verdi. Ziyarette konuşma yapan Muğlaspor Başkanı Eminer İçten alınan madalyalar ve kırılan Türkiye rekorları ile çok gururlandıklarını söyledi. İçten, “Bu büyük başarının yakalanmasında Antrenör Dr. Ejder Sözen’in en büyük katkıyı verdiğini dile getiren Kulüp Başkanı İçten, geçmişte olduğu gibi bundan sonrada okçuluk branşına desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti. Muğlaspor’lu okçuların içinde uluslararası şampiyonalarda mücadele edebilecek ve derece kazanacak yetenekte sporcular bulunduğunu belirten Başkan Eminer İçten, “Ankara’da Muğlaspor formasını okçularımız başarıyla temsil etti Bu büyük başarıyı yakalayan Antrenör Ejder Sözen ve sporcularımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Şampiyonada son gün olan üçüncü gün ise takım finalleri yapıldı. Takım finalleri sonucunda, 11-12 Yaş Makaralı Yay Kız Takımı finalde rakibine 60 puan gibi bir fark atarak 231 puanla yeni eleme Türkiye Rekorunu kırdı ve Takım Şampiyonluğu ile 3 Altın madalya elde etti.

Şampiyonada Muğlaspor forması ile mücadele eden sporcularının Muğla’ya kazandırdıkları başarılar nedeniyle çok Mutlu ve gururlu olduğunu belirten Antrenör Dr. Ejder Sözen, kendilerine her konuda destek olan Muğlaspor Kulübü BaşkanıEminer İçten, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp çalışanlarına teşekkür etti. Bencik Beldesinde bir sporcu ile başladıkları okçuluk faaliyetinde Muğlaspor’un ilgi ve destekleri ile her geçen gün sporcu sayısını arttırdıklarını ve çığ gibi büyüdüklerini ifade eden Antrenör Sözen, sporcularının gelecekte Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarında büyük hedefleri olduğunu ve bu hedeflere ulaşmak için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi.

Aynı zamanda Bencik Beldesinde Aile Hekimi olan Antrenör Ejder Sözen yönetiminde şampiyonada mücadele eden minik Okçular, aldıkları derecelerleMuğla’yı sevince boğdular.

Türkiye Şampiyonasında 13-14 Yaş Makaralı Yay Erkek Takımında Emircan Haney, Cem Ersoy, Tuğrul Yatak, 13-14 Yaş Makaralı Yay Kız Takımında TuğbaÇaylı, Sena Kömür ve Ayşenur Orman, 11-12 Yaş Makaralı Yay Kız Takımında Tuğçe Aba, Songül Lök, Sevda Yaka ve Gülçin Balık, 11-12 Yaş Olimpik Yay Kız Takımında da Selinay Ayhan ile mücadele eden başarılı Okçular 4’ü Altın 6 Madalya ve 4 Türkiye Rekoru kırdılar.

İlk gün yapılan sıralama atışlarında klasmanı Tuğba Çaylı 566 puan atarak yeniTürkiye Rekoru ile 1. Sırada, Tuğçe Aba 284 puan atarak Türkiye Rekoru Egale ile 1. Sırada, Songül Lök 281 puan atarak 2. Sırada, Sevda Yaka ilk seride 146 puan atarak yeni Türkiye Rekoru ile 3. Sırada, Emircan Haney 565 puan atarak 3. Sırada tamamladı. Elde edilen klasman sıralamaları sonrasında ikinci gün bireysel elemeler yapıldı. Bireysel elemeler sonucunda, Tuğçe Aba Türkiye 1.’si olarak altın madalya, Songül Lök 2. olarak Gümüş madalya, Tuğba Çaylı da yine Türkiyeİkincisi olarak Gümüş madalya elde etti.

Şampiyonada son gün olan üçüncü gün ise takım finalleri yapıldı. Takım finalleri sonucunda, 11-12 Yaş Makaralı Yay Kız Takımı finalde rakibine 60 puan gibi bir fark atarak 231 puanla yeni eleme Türkiye Rekorunu kırdı ve Takım Şampiyonluğu ile 3 Altın madalya elde etti.