MUĞLASPORLU OKÇULAR REKORA VE MADALYAYA DOYMUYOR

56

Bencik’te Aile Hekimi olan Dr. Ejder Sözen’in Antrenörlüğünde Bolu’da düzenlenen Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonasına katılan Muğlasporlu Okçular iki Türkiye Rekoru ve yedisi altın toplam 13 madalya ile Muğla’ya döndüler.
Daha önce yapılan çok sayıda şampiyonada ilimize Türkiye Şampiyonlukları ve Türkiye Rekorları kazandıran Muğlasporlu Okçular başarıya doymuyor. Muğlasporlu Okçular son olarak 13-15 Ağustos tarihleri arası Bolu’da düzenlenen Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonasından da büyük başarılarla döndü.
Toplamda 710 sporcu ve 69 kulübün katıldığı Türkiye Şampiyonasında mücadele eden Muğlasporlu Okçular şampiyonadan iki Türkiye Rekoru ve yedisi altın toplam 13 madalya ile Muğla’ya döndü.
Şampiyonada 11-12 Yaş Makaralı Yay Bayanlarda kürsünün üç basamağını da Muğlasporlu Okçular paylaştı. Bu kategoride bireyselde Sevda Yaka altın madalya alırken, Tuğçe Aba gümüş, Gülçin Balık’ta bronz madalya aldı. Bu dalda ilk altı sırada 5 Muğlasporlu Okçu yer alırken, başarılı okçu Songül Lök 348 Puanla yeni Türkiye Rekorunun sahibi oldu. Yine 11-12 Yaş Makaralı Yay Bayanlar Takım yarışmasında Songül Lök, Tuğçe Aba ve Gülçin Balık’tan oluşan Muğlaspor takımı Türkiye Şampiyonu olarak 3 altın madalya elde etti.
Şampiyonada 13-14 Yaş Makaralı Yay Bayanlarda Muğlasporlu Okçu Tuğba Çaylı toplamda 691 puanla yeni Türkiye Rekorunun sahibi olurken, bireyselde gümüş madalya elde etti. Yine bu kategoride Tuğba Çaylı, Demet Çamlı ve Ayşenur Orman’dan oluşan kız takımı Türkiye Şampiyonu olarak 3 Altın Madalya kazandı.
13-14 Yaş Makaralı Yay Erkekler’de ise Emircan Haney, Tuğrul Yatak ve Cem Ersoy’dan oluşan Muğlaspor’lu Okçular takım yarışmalarında 3. Sırayı elde ederek 3 Bronz madalya kazandı.
10 farklı sporcusunun madalya alması ve başarılarından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Muğlaspor Okçuluk Takımı Antrenörü Dr. Ejder Sözen, şampiyonada madalya sayısına göre de 69 kulüp arasında ikinci sırada yer aldıklarını söyledi. Bayanlarda hem 11-12 Yaş hem de 13-14 Yaş Makaralı Yay Kategorisinde takım halinde birinci olduklarını ifade eden Dr. Sözen, ‘Sporcularının 7’si altın, 2’si gümüş ve 4’ü bronz olmak üzere toplam 13 madalya elde etmesi bizleri çok mutlu etti. Ayrıca iki sporcum dallarında yeni Türkiye Rekoru kırarak başarımızı taçlandırdı. Öte yandan sporcularımdan Tuğba Çaylı, Tuğrul Yatak, Demet Çamlı ve Ayşenur Orman’ın 25 Ağustos’ta yapılacak olan ve Milli Takıma sporcu yetiştirmeyi hedefleyen Gelibolu Kampına davet edilmeleri bizleri gururlandırdı. Şampiyonada mücadele eden 69 kulüpten 50’si hiç madalya alamazken kulübümüz madalya sıralamasında Türkiye İkinciliğini elde etti. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum’ diye konuştu.
Okçuların başarısı ile gururlandıklarını ifade eden Muğlaspor Kulübü Başkanı Rüştü Gürsoy’da, bu büyük başarıyı elde eden Antrenör Dr. Ejder Sözen ve başarılı okçuları kutladıklarını kaydetti.
muğlasporlu okçular