«

»

MUĞLASPOR’DAN EFSANE BAŞKAN İÇİN TAZİYE MESAJI

Muğlaspor Kulübü 88 yaşında vefat eden Beşiktaş Kulübü eski Başkanlarından Eski Milli Futbolcu Süleyman Seba için bir taziye mesajı yayımladı. 10 Şubat 1994 tarihinde Muğlaspor ile kardeş kulüp olan Beşiktaş’ın efsane Başkanı Seba için Muğlaspor Kulübü Başkanı Rüştü Gürsoy tarafından yönetim kurulu adına yapılan taziye mesajında şu görüşlere yer verildi;
“Türk sporunun ve Beşiktaş’ın unutulmaz başkanlarından, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ülkemiz, sportmenlik ve centilmenlik dendiğinde akla gelen ilk isimlerden birini, çok değerli bir spor adamını kaybetmiştir. Süleyman Seba ismi, centilmen duruşu ve Türk sporuna yaptığı katkılar ile sonsuzluğa kazınacak, her daim hatırlanacaktır.
Merhum Süleyman Seba Beşiktaş Kulübü Başkanlığı döneminde ilimizin vazgeçilmez sevdası Muğlaspor ile hep yakın bir ilişki içinde olmuş ve her iki kulübün yönetim kurullarının aldıkları kararlar sonrasında 10 Şubat 1994 tarihinde Muğlaspor ile Beşiktaş Kulübümüz kardeş kulüp olmuşlardır. Muğlaspor Kulübünde dönemin Başkanı Merhum Sabri Dinçer Başkanımız ve Efsane Başkan Süleyman Seba yönetimleri kardeş kulüp protokolüne ortak imza atarak bitmeyecek bir dostluğun ilk adımlarını atmışlardır. Bu kardeş kulüp ilişkileri her zaman samimi bir şekilde gerçekleşmiş ve iki kulüp arasında futbolcu transferlerinde her türlü kolaylık gösterilmiştir. Yaz tatillerini bölgemizde geçiren efsane Başkan Seba kulübümüzü ziyaret etmiş kardeş kulüp ilişkisine büyük önem vermiştir. Muğlaspor camiası efsane Başkan Süleyman Seba’yı her zaman saygı ve minnetle anacaktır. Merhum Başkan Süleyman Seba’ya Allah’tan rahmet, başta Beşiktaş Kulübü olmak üzere tüm Türk spor camiası ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”
DSCF3030

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir