«

»

MUĞLASPOR’A ‘YENİKAN’

DSC_02626 yıl aranın ardından Bölgesel Amatör Ligde şampiyon olarak yeniden profesyonel liglere geri dönen Muğlaspor’da Teknik Direktörlüğe tecrübeli bir isim olan Hüseyin Yenikan getirildi. Geçtiğimiz yıllarda Bandırmaspor’u 3. Lig’de şampiyon yaparak 2. Lige çıkartan Hüseyin Yenikan, daha sonra ise Süper Lig’de de Çaykur Rizespor, Kayseri Erciyesspor ve Osmanlıspor’da Antrenörlük yaptı.

Bu sezon Bölgesel Amatör Ligde şampiyon olarak 6 yıl aranın ardından 3. Lige geri dönen Muğlaspor’da teknik patronluğa Bandırmalı teknik adam Hüseyin Yenikan getirildi. Daha önceki yıllarda Süper Ligde Kayseri Erciyes, Çaykur Rizespor ve Osmanlıspor’da antrenörlük yapan Hüseyin Yenikan, Bandırmaspor’da teknik sorumlu olarak 3. ligde şampiyonluk yaşadı. Kahramanmaraşspor, Bulancakspor’da teknik adam olarak görev yapan Yenikan Muğlaspor ile 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Muğlaspor Kulübünde düzenlenen imza törenine Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı ve Muğlaspor 2. Başkanı Mehmet Güven ile çok sayıda yönetim kurulu üyesi katıldı.

Çok başarılı geçen bir sezonun ardından teknik adam transferi ile çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Muğlaspor Teknik Direktörü Haluk Beyimoğlu, ‘Geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulumuzu çok güzel bir şekilde tamamlayarak 25 kişilik yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk. Önümüzdeki 3 yılı planlamak adına teknik adam arayışımızda Hüseyin Yenikapı hocamızda karar kıldık. Hüseyin Hocamız tecrübesi ile gerçek anlamda profesyonel bir isim. Hocamız süper lig ve 2. ligde görev yapmış birisi. Kendisi ile çok başarılı günler yaşayacağımıza inancımız tam’ dedi.

Daha önce futbolculuk döneminde Muğla’da çok sayıda maç oynadığını ve bu camiada görev alacak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Muğlaspor’un yeni Teknik Direktörü Hüseyin Yenikan’da, ‘Dediklerini zamanında yerine getiren bir yönetim ile görev yapmak istedim. Bu nedenle bu camiayı tercih ettim. Zaman geçmeden transfer çalışmalarına başlayıp iyi bir takım oluşturmak istiyoruz’ dedi.

İmza törenine katılan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’te, yeni teknik direktörün yeşil beyazı camiaya hayırlı olmasını diledi. Başkan Gümüş, ‘Muğlaspor profesyonel ligde kalıcı olacak ve kendisinde söz ettirecek’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Teknik Direktör Hüseyin Yenikan iki yıllık sözleşmeye imza attı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir