Muğlaspor TFF’na İtirazda Bulundu

125

2 Aralık 2012 Pazar günü Muğla Atatürk Stadyumunda oynanan Muğlapor-Sarayköyspor BAL Ligi 7. Gurup müsabakasında Muğlaspor Kulübü olarak kural hatası yapıldığı inancında olduğumuzdan TFF Amatör İşler Departmanına maçın tekrar edilmesi için başvuruda bulundu.

Şöyle ki;

Müsabakanın 70-80 dk. arasında müsabaka 0-0 devam ederken oyuncu değişikliği yapmak istedik ve oyuncumuz 10 forma no.lu Sabri Yılmaz oyundan hakem, yardımcı hakem, 4. hakem onayıyla çıkarak ve yine hakem, yardımcı hakem ve 4. hakem onayıyla (Ek video maç görüntüsü) 16 forma numarası ile Batuhan Günay oyuna girmiştir. Sonrasında rakip takım oyuncu değişikliği yapmak üzereyken 2. Yardımcı hakem müsabaka hakemini yanına çağırarak bir şeyler söylemiştir. Bunun üzerine çıkan oyuncumuz soyunma odası tüneli girişinde malzemecimizden soyunma odasının anahtarını bekleyen 10 forma no.lu Sabri Yılmaz’ı müsabaka hakemi yanına çağırarak kırmızı kart göstermiştir. Müsabaka hakemi kırmızı kart gösterdikten sonra dönerek daha önce oyuna almış olduğu 16 forma numaralı oyuncumuzu da saha dışına göndermiştir.

Bu nedenle Futbol oyun kuralları Kural-3 Oyuncuların Sayısı (Oyuncu Değiştirme Yöntemi) tam uygulanmasına rağmen Kural İhlali yapılarak Kural-3 hiçe sayıldığından maçın tekrar edilmesi istendi.