«

»

Muğlaspor Altyapısında Devrim

DSC_0386KENTTEKİ FUTBOL ALT YAPISI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR

Profesyonel ligde kalıcı bir kadro oluşturmak için yoğun bir şekilde çalışan Muğlaspor geleceğin yıldızlarını ülke futboluna kazandırmak için futbol alt yapısında devrim gibi bir karar aldı. Kentteki Muğlaspor, Atletikspor ve Saburhanespor futbol alt yapıları Muğlaspor koordinesinde tek bir çatı altında birleştirildi. Muğla’da son bir kaç yıldır alt yapıda önemli çalışmalar yapan Atletikspor tüm teknik kadro ve sporcuları ile Muğlaspor bünyesine katılırken, kentteki tüm futbol okulları ise Muğlaspor koordinesinde Saburhanespor tarafından çalıştırılacak.

  1. Lig ekiplerinden Muğlaspor’da yönetim kurulu bir yandan ligde kalıcı kadro oluşturmak için yoğun bir şekilde çalışırken, bir yandan da güçlü bir alt yapı kurmak için devrim niteliğinde karar aldı. Yeşil beyazlı kulüp geleceğin futbol yıldızlarını yetiştirmek için kentteki futbol alt yapısını tek bir çatı altında birleştirdi.

Futbol alt yapısının tek çatı altında toplanması protokolünün imzalandığı toplantıya Muğlaspor Kulübü Başkanı Haluk Beyimoğlu, Atletikspor Başkanı ve Muğlaspor Yönetim Kurulu Üyesi Began Çağlav, Saburhanespor Kulübü Başkanı Hüseyin Çelebi ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

ATLETİKSPOR MUĞLASPOR BÜNYESİNE KATILDI

Muğlaspor büyük alt yapı projesinin ilk ayağında son bir kaç yıldır futbol alt yapısında önemli çalışmalar yapan Atletikspor tüm teknik kadro ve futbolcuları ile Muğlaspor bünyesine katıldı. Konuyla ilgili hazırlanan protokole Muğlaspor Başkanı Haluk Beyimoğlu ile Atletikspor Başkanı Began Çağlav imza koydu. Kendisinin Başkanı olduğu Atletikspor’un tüm sporcu ordusu ile Muğlaspor’a katıldığını ifade eden Çağlav, bu projenin önümüzdeki yıllarda meyvelerini mutlaka vereceğini söyledi. Atletikspor Başkanı Began Çağlav ve Atletikspor ailesine teşekkür ederek sözlerine başlayan Muğlaspor Kulübü Başkanı Haluk Beyimoğlu’da, ‘Began Çağlav yıllardır emek verdiği takımını söz konusu Muğlapspor olunca bir kalemde bizim bünyemize katılmasına karar verdi. Şehrin bunu bilmesi gerektiğini ifade ediyorum’ dedi.

FUTBOL OKULLARI MUĞLASPOR KOORDİNESİNDE SABURHANESPOR’A VERİLDİ

Muğlaspor’un büyük alt yapı projesi kapsamında kentteki tüm futbol okulları Muğlaspor koordinesinde Saburhanespor’a verildi. Proje gereği yaş gruplarındaki çocuklar Saburhanespor futbol okulunda yetiştikten sonra Muğlaspor forması ile lisanslı sporcu olarak mücadelesine devam edecek. Futbol okullarında eğitim verecek olan antrenörlerin üç kulübün ortak antrenör havuzundan belirleneceğini ifade eden Muğlaspor’un Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Began Çağlav, ’12 ay sürecek futbol okulu çalışmaları Muğlaspor koordinesinde Saburhanespor tarafından çalıştırılacak. Futbol okulunda tespit edilen çocuklar Muğlaspor tarafından lisanslandırılacak. Daha sonra 16-17 yaş grubu oyuncular Süper Amatör Ligdeki pilot takımımız Menteşegücünde mücadele edecek. Bu projeyi bir okul gibi düşünürsek Futbol okulu anaokul, ilkokul ve ortaokul Muğlaspor, lisemiz Menteşegücüspor, üniversitemiz ise Muğlaspor profesyonel takımı olacak. Bu projenin ilimiz futboluna ve Muğlaspor’a büyük yararlar getireceğini umut ediyorum. Bu proje Muğlaspor’umuza ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir