LİGİN BİTMESİNE BİR HAFTA KALA ŞAMPİYON BELLİ OLDU

80

Muğlasporumuzunda mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig 7.grupta sezonun bitmesine 1 hafta kala Denizli temsilcisi Kızılcabölükspor en yakın takipçisi Bozyaka Yeşiltepe ile deplasmanda oynadığı maçta 10 kişi kalmasına rağmen 1 puana ulaşarak şampiyonluğunu ilan etti. 3 sezon önce 2.Amatörde evel sezon 1.amatörde geçen sene de Süper Amatör ligde şampiyon olan Denizli Temsilcisi  bu sezonda Bal’da şampiyon olarak profesyonel liglere adım atmış oldu.

Grubumuza şöyle bir göz attığımızda son haftada büyük bir düşme kalma mücadelesi yaşanacak. Grubu son iki sırada tamamlaması haftalar önce kesinleşen Denizli Konakspor ve Isparta Gönenspor lige ilk veda eden takımlar olmuşlardı.İl kontenjanında rakiplerinin ardında kalan Manavgat Belediye ve İzmir Yeşilova da seneye illerinin süper amatör liglerinde mücadele edecekler.

Burdur’un tek temsilcisi Bucak ise play out maçında Burdur Süper amatör şampiyonu ile karşılaşacak.

Grubumuzda deyim yerindeyse dananın kuyruğu önümüzdeki hafta İzmir ve Antalya takımları arasında kopacak Bozyaka Yeşiltepe Çiğlisporun 1 puan önünde son haftaya girerken sezonu altta bitiren takım play-out maçı oynayacak. Antalya takımları arasında ise durum daha da karışık Kepez’in geçen sene düşmesiyle bu sene 4 kontenjanı olan fakat seneye Bal’da 3 takımı mücadele edecek olan Antalya’da Muratpaşa 45,Kumluca 44,Kepez ise 42 puan da Manavgat Belediye ise zaten düşmüş durumda. 4 Antalya takımı arasındaki sıralama da 1.olan ligde kalırken 2.play-out oynayacak 3. ve 4. olan takımlar ise Bal’a veda edecek.Muratpaşa ise son haftayı maç yapmadan bay geçirecek.

Kızılcabölük şampiyon olduğu için Sarayköy ise herhangi bir baraj maçı oynamadan ligde kalacak.

Muğla ilinin iki temsilcisinden Bodrumspor ligi Muğlasporumuzun üstünde bitirdiği için otomatikman ligde kalacak Muğlasporumuz ise Süper amatör küme şampiyonu ile play-out maçına çıkacak.