KULÜP BAŞKANI EMİNER İÇTEN’DEN ÇAĞRI

121

Isparta Gönenspor maçına gittiğimizde, yöneticilerimin de bulunduğu bir ortamda Isparta ASKF Başkanı Muğlaspor-Emrespor maçında Isparta Emrespor taraftarı için sahaya konfetileri kendisinin aldırttığını itiraf etmiş. Ama aynı maçta Muğlaspor taraftarı sahaya bir tek konfeti sokmamasına, Uşak Emniyeti tarafından konfetilere el konulmasına rağmen, Muğlaspor Kulübü, taraftarımız konfeti attı diye cezalandırıldı ve Federasyona 750,00 TL para cezası ödedi.

O gün biz hep minareyi çalmak isteyenler kılıfını da çok iyi hazırlamışlar dedik. Final maçımızda Muğlaspor camiası olarak, maçların sadece saha içi mücadele ile kazanılacağı inancıyla amatör kaldığımızı, rakibimiz Emrespor’un ise bunu spor dışı güçleri kullanarak saha içinde Spor’u çirkinleştirerek başarı kazandığını söylemiştik.

Her iki takımın futbolcularından alınan numuneler sonucunda Emresporlu 1 futbolcuda yasaklı madde çıkması üzerine, Futbol Federasyonunun 18/06/2012 tarihli ve E.2011-2012/1058 K 2011-2012/1584 sayılı kararından sonraki bütün gelişmeler Türk Spor’unu yönetenleri son derece düşündürmelidir.

O tarihte Muğlaspor olarak ispatlaması çok zor olan bulgularımızı TFF’daki yetkililerle paylaşmamıza hatta kendilerinin de düşüncelerimiz doğrultusundaki inançlarını belirtmesine rağmen, kulübümüzün maddi ve manevi kayıplarının önüne geçemedik.

10/01/2013 tarihli Tahkim Kurulu kararlarını 11/01/2013 tarihinde TFF internet sayfasında okuyunca Tanrı’nın adaletine ve gücüne bir kez daha inandık. Masör İlker Yuvauç’un son ifadelerinin bizim tespitlerimizle örtüştüğünü gördük. Şayet doping testinden ve futbolcuda yasaklı maddenin bulunmasının hemen sonrasında diğer Emresporlu futbolculardan gerekli numuneler alınmış olsaydı, bugün tespit ettiğimiz sonucu o gün elde edebilirdik.

Dün ve bugün hep bunun bireysel bir olay olmayıp planlanmış birden fazla kişiyle uygulandığı inancı içersindeyiz. Çocuklarımızın hakkının yenildiği, binlerce sevenimizi mutsuz ettiği ve kulübümüzün büyük maddi kayıplarına neden olan bu olaydan sonra kulübümüzün hakkını savunmak ve almak için herkese çağrıda bulunuyorum. Yasal yollardan hakkımızı savunup, kulübümüzün mağduriyetini giderebilmek için lütfen yardımcı olunuz.

 

 

 

Eminer İÇTEN

Muğlaspor Kulüp  Başkanı