«

»

İYİ BAŞLADIK ÇABUK PES ETTİK 1-4

MUĞLASPOR 1-4 ÇİĞLİ BELEDİYESPOR
str

Bölgesel Amatör Lig 27.hafta maçında sahamızda ağırladığımız grubun iddialı takımlarından Çiğli Belediyespor karşısında zaman zaman iyi futbol sergilememize rağmen 4-1 gibi bir skorla mağlup olmaktan kurtulamadık.

onbr

 

Takımımız maça Ali,Okan,İlker,Sinan,Muhammet,Onur Ersoy,Süleyman,Onur Bilgen,Emirhan,Gökhan,Polat  on biriyle başladı.Maçın başında etkili bir oyun sergileyen takımımız zaman zaman rakip kalede tehlikeli anlar yaratsa da gole ulaşamadı ve ardından Çiğli oyunda dengeyi kurmaya başladı. Dakikalar 32’yi gösterdiğinde defansımızın arkasına atılan kalecimizle karşı karşıya kalan Semih Aral’ın topu üst direkte patladı. İki dakika sonra bu sefer Ferdi Uludağ Ali ile karşı karşıya kaldı bu seferde Ali gole izin vermedi. Çiğlinin baskı kurduğu,takımımızın da kontra ataklarla gol aramaya başladığı dakikalarda tam ilk yarı artık bitecek derken sol taraftan bindirme yapan Ali İhsan ortaladı Semih aşırdı ve İlker arka direkte kafayla dokunarak Çiğlisporu 1-0 öne geçiren golü attı ve akabinde hemen ilk yarının son düdüğü çaldı.

İkinci yarıya Emirhan-Deniz değişikliğiyle başlayan Muğlasporumuz da değişiklik meyvesini erken verdi yine defansın arkasına atılan uzun topta Çiğli defansı ile Kaleci Emin arasındaki anlaşmazlığı iyi değerlendiren Deniz Yumurtacı topu kafayla aşırtarak kaleci Emin’î avladı ve skoru 1-1’e getirdi. Golden sonra Muğlasporumuz baskısını arttırdı, dakikalar 52’yi gösterdiğinde Onur Ersoy’un attığı uzun pasta Süleyman kaleci Emin ile karşı karşıya kaldı, Süleyman vurabileceği pozisyonda daha müsait durumda olan Gökhan’a topu aktardı,Gökhan topa istediği gibi vuramayınca Muğlaspor mutlak bir golden oldu. 58.dakikaya girildiğinde Çiğlide Mustafa Yıldırım sağdan topu çok iyi taşıdı kaleye paralel yerden yaptığı ortada hem defansımız hem de Çiğli forvetler topa dokunamayınca top şaşkın bakışlar arasında taca kadar gitti. Ardından takımımız Gökhanla bir fırsatı daha değerlendiremedi.Gökhanın müsait durumdaki vuruşu üstten auta gitti.

Dakikalar 68’i gösterdiğinde Çiğli yine sağ taraftan Mustafa ile etkili geldi,Mustafanın ortasını düzgün bir vuruşla filelerimize gönderen Semih takımını 2-1 öne geçirdi.

Golden sonra takımımızda İlker yerini Abbas’a bıraktı.Abbasın girişiyle hareketlenen takımımızda yine gol yollarında etkili olamadı tam rakibin üzerinde baskıyı kuruyoruz derken 80.dakika da Çiğli’de Kerim Aydın skoru 3-1 e getiren golü attı.

82.dakikada Denizin kullandığı kornerde Mithat’ın ters vuruşu direkten döndü,boşta kalan topa hiçbir oyuncumuz müdahale edemeyince Muğlasporumuz bir gollük pozisyondan daha yararlanamamış oldu.

88 de bu sefer Okan yerini İsmail’e bıraktı. Bir dakika sonra Deniz soldan çalımlarla ceza sahası içinde sıfıra kadar indi açıyı bulup kaleyi denedi fakat top Emin’de kaldı.

Ardından Hakemler 6 dakikalık uzatma gösterdi. Uzatma dakikalarında Çiğlispor günün başarılı ismi Mustafa’nın ayağından bir gol daha buldu ve maç 4-1 sona erdi.

POLİS HAFTASI UNUTULMADI

Maç öncesi takımımız sahaya ”HALKIN HUZURU POLİSİN GURURUDUR” yazılı pankartla çıktı. Maçın başlamasıyla pankart açık tribüne asıldı ve maç boyu orda kaldı.

 

pnkrt

Maç başlamadan önce seramonide İl Emniyet Müdürü Yardımcıları Halit Altunbaşak ve Ayhan Taş, Şube Müdürleri Ahmet Yeniçeri ve Hakkı Öztürk birde Özel Harekat Müdürü Ertuğrul Yıldırım her iki takım oyuncularına ve hakemlere çiçek ve karanfiller vererek Polis Haftasını kutladılar.

trn

 

Futbol Eğitim Merkezi öğrencilerimizden bir kısmı ise maçta top toplayıcı olarak görev aldılar.

topppGrubumuzda bu hafta şu sonuçlar alındı.

son

 

Bu hafta oynanan maçlar sonucunda grubumuzda oluşan puan durumu.

pun

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir