MUĞLASPORUMUZA HAKEM FRENİ Muğlaspor 1-1 Bucak Belediye Oğuzhan

106

hbrrrrrr

 

SDC16305

 

 

 

Bölgesel Amatör Lig 24.hafta maçında kendi sahamızda oynadığımız Bucak Belediye Oğuzhanspor karşılaşmasında hakem engeline takıldık.

Takımımız maça Ali Tokat,Okan Pınar,Polat Ertek,Sinan Çetin,Muhammet Burak Avcı,Onur Ersoy,Emre Şapçı,Abbas Tosun,Süleyman Çelik,Gökhan Kabayel,Onur Bilgen onbiriyle başladı.

hbrrr

Maça takımımız fırtına gibi başladı.Henüz daha maçın 30.saniyesinde sağ taraftan Süleyman’ın geliştirdiği atakta topla buluşan Onur Bilgen’in şık vuruşu kaleci Cemal’de kaldı.Baskısını ve ataklarını ardı ardına devam ettiren takımımız 10.dakika da Abbas’ın frikiğinde gole çok yaklaştı,günün başarılı isimlerinden Bucak file bekçisi Cemal topu zor da olsa kornere çeldi. Kazanılan köşe vuruşunda topun başına yine Abbas geçti. Abbas’ın şık ortasında ceza sahası içerisinde topa iyi yükselen Polat, usta bir kafa vuruşuyla Kaleci Cemal’i avladı ve Muğlasporumuzu 1-0 öne geçiren golü kaydetti.

Her ne olduysa zaten bu golden sonra oldu. Maçın Hakemi Burak Olcar goldensonra tüm tercih haklarını kulübümüz aleyhine kullanmaya başladı. Oyuncularımızın girdiği her ikili mücadelede direk düdüğünü üfleyen Olcar, ne mücadele etmemize ne de oyun kurmamıza izin verdi. Fakat tüm bunlar olurken Bucakspor oyuncularının sert faullerine göz yuman düdüğünün de kartının da yerini adeta unutan hakem, rakibin tüm sertliklerine müsaade etti.

Futbolcularımız maç boyunca aşırı sertliğe maruz kaldılar.
Futbolcularımız maç boyunca aşırı sertliğe maruz kaldılar.

 

 

DEVRE ARASINDA FORMA FİYASKOSU

Sağanak yağmur altında oynanan karşılaşmasının devre arasında rakip Bucak Belediye forma değiştirerek ikinci yarıya çıkarken, maçın 4.hakemi olan Muğla Bölgesi hakemi Hakan Ülker ısrarla Muğlasporumuzun forma değiştirme talebine izin vermedi. Maçtan sonra maçın 1.hakemi Olcar’a bu kararın sebebini sorduğumuzdaysa Olcar kendisine böyle bir talebin iletilmediğini söyledi.

Tüm olumsuz şartlara rağmen 2.yarıya yine takımımız iyi başladı.Bırakın oyun kurmayı pas yapmaya bile izin vermeyen rakip sertliklere devam ederken hakem Olcar yine hiçbirinde oralı olmadı. 65.dakika da ilk defa kalemizde tehlike yaratmaya çalışan Bucak Belediye de Bülent çalımlarla ceza sahamıza girdi fakat kademeye giren Sinan son anda tehlikeyi önledi.

Dakikalar 70. gösterdiğinde rakibin sertliklerinden neredeyse artık ayakta kalamayan Abbas Tosun’u Teknik Direktörümüz Nedim Tanrıverdi kenara alırken yerine Cemil Şen dahil oldu. Yaptığı hamleyle neredeyse Abbas’ı sakatlanmaktan kurtaran Nedim Hoca,Emre’ye yetişemedi. 75.dakikada rakibin kasti müdahalesine maruz kalan Emre Şapçı acılar içinde ambulansa,oradan da hastaneye yetiştirildi.Aldığı darbeyle ayağı kırılan Emre’nin pozisyonunda hakem Burak Olçar bırakın sarı-kırmızı kartı düdüğüne bile başvurmadı faul bile vermedi.Emre’nin yerine Deniz Yumurtacı oyuna dahil olurken bu sefer de kalecimiz Ali Tokat kendini yerde buldu,göğsüne yediği tekme sonrası uzun süre yerde yatan Ali, maça zorda olsa göğsünü tuta tuta devam etti. Bu dakikadan sonra maçı adeta Bucak Belediye Teknik Direktörü Atila Gerin Yönetmeye başladı, gollük iki atağımızı Atila Gerin’in itirazıyla yan hakem ofsayt sebebiyle yarıda keserken net penaltımızda verilmedi. Maçın 87.dakikasında Süleyman çıkarken yerine Mustafa Karlı oyuna dahil oldu.

Dakikalar 89’u gösterdiğinde orta sahadaki bir ikili mücadeleyi kazanan takımımız tam kontra atağa çıkmaya hazırlanırken yine rakip takımın kulübesinden yükselen seslerle atağı kesen hakem, uydurma bir şekilde Bucak Belediye lehine bir de faul verdi.Daha futbolcularımız ne olduğunu anlamadan kullanılan serbest atışta top defansımızın arkasına doğru şişirildi, gelen topu kafayla Ali’nin üzerinden aşırtan Muhammed Damarcan topu filelerimize gönderdi. 1-1

Kalan dakikalarda hakem heyeti maçı biran önce bu şekilde bitirme telaşına düşünce maçta başka pozisyonda olmadı ve maç 1-1 sona erdi.

BAŞKAN iÇTEN : HAKEMLER HER YERDE EMEĞİMİZİ ÇALIYOR

Maçtan sonra sitemize açıklamalarda bulunan Başkanımız Eminer İçten haklı olarak hakemlerden şikayetçi oldu. Hakemlerin iç sahada deplasmanda sürekli hakkımızı yediğini söyleyen İçten, ”Bugün hakem rakibin sertliğine sürekli müsama gösterirken bizim en ufak müdahalelerimizde düdüğüne başvurdu,oyuncularımızı sindirdi korkuttu.Gencecik oyuncumuz Emre’nin ayağı kırıldı ama hakem faul bile vermedi.Bizim yeşil sahalarda her hafta emeğimiz çalınıyor buna artık bir son verilmesini istiyorum” dedi.

Kulüp Müdürümüz Adem Korkmaz ise Rakip Bucak Belediye’nin Bal’da lig de tek takımı bulunan iller statüsüne göre direk çıkıp veya düşmediği taktirde her şekilde play-out maçı oynayacağını hatırlatarak, ”Hakemlerin Bucak’ı kollamak gibi bir amacı olamaz bu da akıllara Muğlaspor’a karşı bir artniyet mi var sorularını getiriyor. Biz kimseden ayrıcalık değil sadece adalet istiyoruz” dedi.

 

Kaptan Gökhan ÜNTAŞ İNŞAAT reklamlı formamız ile
Kaptan Gökhan ÜNTAŞ İNŞAAT reklamlı formamız ile

 

 

ÜNTAŞ İNŞAAT İLE İLK KEZ

 Melsa’dan sonra uzun zamandır forma reklamı almayan takımımız bu hafta göğsünde Üntaş İnşaat’ın reklamını taşıdı. Muğlaspor’a desteğini esirgemeyen ve güç katan Üntaş İnşaat’a Muğlaspor Kulübü olarak teşekkür ediyoruz.

Ayrıca maçta ağır bir sakatlık geçiren ve ayağı kırılan Emre Şapçı’ya muglaspor.org olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve acil şifalar diliyoruz.