KULÜP BAŞKANIMIZ EMİNER İÇTEN’DEN AÇIKLAMA

79

Kulübümüzün iki sezondur sorunlu oynadığı futbol maçlarında rakiplerimizin Ispartalı takımlar oluşu düşündürücüdür. En son Isparta Atabey Sahasında oynadığımız Isparta Özel İdarespor müsabakasında hakem maçın bitiş düdüğünü çalabildiyse bu futbolcularımın ve sundurmamdaki görevlilerimin sayesinde olmuştur. Bütün tahriklere rağmen saha içersinde futbolcularım, saha kenarındaki teknik heyetim, yönetici ve görevlilerim sinirlerine hakim olmuşlar Muğlaspor’a layık davranış sergilemişlerdir. Gurur duyduğum futbolcularıma, teknik heyetime ve görevlilerime teşekkür ediyorum.

“Şu futbolcunuzu çıkartın, çünkü onu sakatlayacaklar” diyen bir futbolcunun bulunduğu takımın futbolcularının tamamı kötü niyetli olamaz. Onları spora yakışmayacak davranışlara iten yönetenlerdir. Geçen seneden bu yana Isparta kulüpleriyle yaşadığımız olayların sorumlusunun netice alabilmek için her şeyi mubah sayan yönetenlerden kaynaklandığına inanıyorum.

Bu sezon Gönenspor maçı öncesi, yöneticilerimin bulunduğu ortamda, Muğlaspor-Emrespor maçı öncesi, Emrespor taraftarları için konfetileri ben soktum diyen Isparta ASKF Başkanının itirafı çok üzücüdür, üzücü olduğu kadar da düşündürücüdür.

Geçen sezon oynadığımız 3. Lige terfi müsabakasında, rakibimiz Emrespor futbolcusunda doping içeren maddenin tespiti neticesinde, kulüp olarak taraf olamadığımız için 10 Ocak 2013 tarihine kadar Federasyon nezdinde hiçbir yasal işlemde bulunamamıştık. Bu tarihte tahkim kurulunun,

“Masör İlker Yuvauç tarafından dosyamıza sunulan ilacın ülkemize sokulması ve ülkemizde satışının yasak olmasına rağmen doping amaçlı olarak ülkeye sokulup kullanılması şeklindeki eylemin başta 6197 sayılı kanunun 40. Ve devamı maddeleri yollamasıyla TCK’nun 193,194 ve sair maddelerinde düzenlenen suça uyması; ayrıca bu yasaklı ve sağlığa zararlı maddenin bir kısım futbolculara bilgileri dışında kullandırılmış olması ile yine dosya kapsamındaki birçok eylemin adli suç oluşturduğunun anlaşılması nedeniyle ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmak üzere dosyanın TFF Genel Sekreterliğine gönderilmesine oybirliği ile”

karar alması neticesinde mağdur taraf olduğumuz inancıyla, TFF nezdinde kulübümüzün hakkını arama uğraşısına girdik. Bugüne kadar tüm girişimlerimiz doping yasasının 40. Maddesinin 2. Bendine göre birden fazla futbolcuda doping tespit edilmediği gerekçesiyle, maçın skorunun iptal edilmesi talebimiz kabul görmedi. Taraf olarak görülmediğimiz içinde dosyalar hakkında hiçbir bilgi tarafımıza verilmedi.

Bizim inancımız ise 10 Ocak 2013 tarihli Tahkim Kurulu kararından sonra taraf olduğumuzdur. Çünkü Tahkim Kurulu kararından da anlaşılacağı gibi, birden fazla sporcuya doping içeren maddenin bilgileri dışında kullandırıldığı tespitinde bulunmuştur.

ONUN İÇİN BİZ MAĞDURUZ, TARAFIZ VE HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ.
Eminer İÇTEN
Kulüp Başkanı