ATATÜRK’E SAYGI MUĞLA’NIN 40’LARI SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

67

10-11  Kasım 2012 tarihlerinde yapılan Muğlaspor Muğla’nın 40’ları satranç turnuvasında ilk altınlar dağıtıldı. Bu ay “Atatürk’e Saygı” adıyla düzenlenen turnuvada Osman Oğul KÖSEOĞLU 1. , Ahmet YAMAÇ 2. ve Zeki KOÇ 3. Oldular ve sırasıyla yarım, çeyrek ve gram altın kazandılar. İlk üçe giremedikleri için altını kaçıran 4,5 ve 6. olan sporculara da madalya verildi. Turnuvaya katılan kadın sporcu Merve Simge Çen, Efil Efendioğlu ve Sude Koyuncu’ya, turnuvanın en küçük sporcusu Doğaç Fevzi Maden ve turnuvanın en centilmen sporcusu Ahmet Coşkun Efendioğlu’na da madalya verildi.
Aynı zamanda turnuvanın Hakemliğini de yapan İl Temsilci Yardımcısı Cemalettin Yurdakul, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Geçen yıl dört kez yaptığımız ve Muğla’nın seçkin sporcularını bir araya getirmeyi amaçlayan

turnuvamıza “

Atatürk’e Saygı” adıyla yeniden başladık ve Atamıza yakışan bir turnuvayı gerçekleştirdik. Fethiye’den Bodrum’dan Marmaris’ten Milas’tan, Yatağan’dan satranca gönül vermiş sporcular bir araya geldi ve çok çekişmeli maçlar çıkardılar. Hepsini kutluyorum. Bir sonraki turnuvamıza yine hepsini bekliyorum.”dedi.

Turnuvada derece yapan ve ödül kazanan sporcularla turnuva sıralamasını görmek için tıklayınız.

Turnuva fotoğrafları için tıklayınız.