CHP Adaylarından Muğlaspor’a ziyaret

23

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkan Adayı Bahattin Gümüş Muğlaspor Kulübünü ziyaret etti.

Yaklaşan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Menteşe Belediye Başkan Adayı Bahattin Gümüş Muğlaspor Kulübünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Kulüp Başkanı Eminer İçten ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Muğla Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün, kulp gelirlerinin büyük bir bölümünün belediye kaynaklı gelirlerden sağlandığını ve bu desteğin tüm kamuoyu tarafından yakından bilinmesi gerektiğini söyledi.

Muğlaspor’un geçmişte çok başarılı olduğunu ve Türk sporuna önemli yıldızlar yetiştirdiğini ifade eden Başkan Gürün, ‘Spor toplumu birleştiren, gençlerin olumlu yönde gelişmesini sağlayan çok önemli bir faktör. Muğlasporumuzda bir çok branşta yüzlerce sporcuyu bünyesinde barındırarak Türk gençliğine büyük bir hizmet veriyor. Muğlaspor uzun yıllar popülist davranışlarla büyük borç yükü altına girdi. Bir dönem aynı sezonda üç takım ve antrenör değiştirildiğini biliyorum. Bu tür harcamalar kulübü hiçte layık olmadığı bir borç yükünün altına soktu. Ben 15 yıldır aynı şeyleri söylüyorum . Popülist davranmayalım, önce borçlara ağırlık vererek kulübü sıkıntılı durumdan kurtaralım. Lüzumsuz transferler yaparak kulübü zarara uğratmayalım diye. Borçlar bitince sportif başarının yakalanacağı konusunda zaman zaman uyarılarda bulundum. Sayın Eminer İçten ve yönetim kurulu üyeleri göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları ekonomik çalışmalarla başarılı olmuşlar ve kulübün kurumsal kimliğini yeniden kazanmasını sağlamışlardır. Sayın başkan ve yönetim kurulu üyelerini bu ilkeli ve başarılı yönetimlerinden dolayı kutluyorum’ dedi.

Muğla Belediyesinin Muğlaspor’a büyük ekonomik katkısı olduğunu dile getiren Başkan Gürün, ‘ Muğlaspor gelirlerinin yaklaşık yüzde 90’ını belediyenin sağlamış olduğu kaynaklardan sağlıyor. Kanunlar çerçevesinde Muğlaspor’a vereceğimiz destek artarak devam edecek’ diye konuştu.

Muğlaspor’un bütün branşlardaki sportif harcamalarının yüzde 80’inin belediye kaynaklı gelirlerden yapıldığını ifade eden Muğlaspor Kulübü Başkanı Eminer İçten, destekleri ve ziyaretleri nedeniyle Başkan Gürün’e teşekkür etti. Göreve geldikleri günden bu yana kulübün borçlarını ödemesi ve kurumsal yapının yeniden kazanılması için yönetim kurulu üyeleri ile birlikte büyük bir özveriyle çalıştıklarını ifade eden Başkan İçten, ‘Kulübümüz kurumlara karşı olan tüm yükümlülüklerini yerine getiriyor. Ayrıca kulübün tüm icralık dosyaları da çözüme kavuşturularak temizlendi. Artık sportif başarı bekleyen bir kulüp haline geldik. Bu süreçte belediye ve şahsınız olarak bizlere verdiğiniz maddi ve manevi desteğe camiamız adına çok teşekkür ediyorum. Muğlaspor’u hak ettiği yerlere çıkaracağımıza inancımız tam diye konuştu.DSCF2114