«

»

BİR ŞAMPİYONANIN ARDINDAN

Muğlaspor-Kulüp-başkanınından-açıklama
Ekim 2012 tarihinde Antalya’da yapılan Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonasında Muğlasporlu okçuların kendi kategorilerinde Türkiye rekoru kırarak elde ettikleri şampiyonluklar sonrası Muğla Okçuluk temsilciliğinin ve Gençlikspor Müdürlüğünün kulübümüze gönderdikleri yazılarına bir anlam verememiştik.
15-17 Ağustos 2013 tarihinde yapılan Türkiye Okçuluk Minikler Şampiyonasında, okçularımın gösterdiği üstün başarı ve elde ettikleri 2 birincilik, 1 ikincilik, 1 üçüncülük ve 5 sporcumdan 4 ünün madalya almasından sonra, bugüne kadar hep ilgili kurumlardan kutlanmak için bekledim. Maalesef ne sporcularım, ne de kulübüm bu onurlandırmayı ilgili kurumlardan göremedi. Sporcularımı makamlarına kabul ederek onurlandıran Sayın Valim Mustafa Hakan Güvençer ve Sayın Belediye Başkanım Osman Gürün’e sonsuz saygılarımı sunar, teşekkür ederim.
2700 nüfuslu Bencik Beldesine Aile Hekimi olarak atanan kulübümün lisanslı okçusu Dr. Ejder SÖZEN olmasaydı, bugün kendi yaşlarında Türkiye rekoru kırarak şampiyon olan, yarın Türkiye’yi Dünya Şampiyonalarında temsil edeceğine inandığım sporcularımı kim bulabilirdi ki. Çok iyi bir insan ve çalıştırıcı olduğuna inandığım hocam Dr. Ejder Sözen sporcularım için ne kadar büyük bir şans ise, böyle sporculara sahip olmak ta hocam için bir şanstır.
Planlanmadan, kendiliğinden oluşan bu olay bizim gibi yöneticiler ve Türkiye’nin sporuna yön verenleri düşündürmeli ve örnek olmalıdır. Bir kulüp küçük bir maddi ve manevi destekle bu başarılı kişileri Türk sporuna kazandırabilmiş ise, doğru spor politikaları ve asli görevini bilen yöneticilerle ne değerler ve şampiyonlar kazanılabilir. Yeter ki çocuklarımıza tesis, malzeme ve iyi eğitici sunabilelim. Kıskanmadan, senin benim demeden çocuklarımızın hepimizin çocuğu olduğunu bilerek devletin imkanlarını hepsine sunabilelim. Bugüne kadar kaybolup gittiğine inandığım değerlerin bundan böyle kaybolmasını önleyebilelim.

Eminer İÇTEN
Kulüp Başkanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir