Başkan’ın Teşekkür Yazısı

70

BASIN BİLDİRİSİ

            Spor Kulüpleri dernekler yasası ile işlevlerini sürdürmek olup amacı, gençlere kötü alışkanlıklardan kurtarmak, ruhunu, bedenini arkadaşlık ve liderlik vasıflarını geliştirmek için spor yaptırmaktır.

            Devlet, Beden Terbiyesi Teşkilatı kuruluş yasasında belirtildiği gibi spor faaliyetlerini Kulüpler ve Okullar aracılığı ile yürütür. Devlet tesis yapar, sportif faaliyetleri organize eder, Kulüpleri maddi destek sağlar ve denetler.

            Devlet  sponsorluk yasası ile, her  kişi ve kuruluşun Amatör spor için harcadığı paranın tamamını vergi matrahından düşerek spor kulüplerine maddi destek sağlamayı amaçlamıştır. Ayrıca 5393 sayılı belediye kanununun 14.maddesinin b bendinde <<Gerektiğinde öğrencilere, Amatör spor Kulüplerine malzeme verir ve gerekli desteği sağlar,her türlü amatör spor karşılaşmaları düzenler, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan sporculara Belediye meclis kararı ile ödül verebilir>> demekle Belediyelere de spor Kulüplerine destek olmayı amaçlamıştır.

            Gençlerini seven ve dolayısiyle geleceğini düşünen her kişi spor yaptırmaktan başka amacı olmayan kulüplere destek sağlayanları kınama yerine tam tersine sahip çıkmalı ve daha fazla olanakları gençlerin hizmetine sunmaları için  teşvik etmelidir.

            2012-2013 sezonu başlarken, kendi gurubumuzdaki temas kurduğumuz 3 takımdan birisi lisans çıkartacak parası olmadığı için 25.000 TL lik teminatını yakarak lig’ den çekilmiş ikisi’de parasızlıktan transfer ettikleri sporcuların lisanslarını çıkartamadığı için kadro kurmakta zorlanmış

            Mayıs ayında yapılandırma borcumuzu ödememizi dolayısiyle yapılandırmamızın bozulmamasını  sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Dr.Osman GÜRÜN’e , Futbolcularımızın lisanslarını çıkarttırabilmemizi deplasman giderlerimizi dolayısı ile bugünkü başarımızı sağlayan Sayın Valim Fatih ŞAHİN’e maddi desteklerinden dolayı Yönetimim ve tüm Muğlasporlular  adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

            Tüm Muğlaspor’luların ve Muğla’da yaşayanların Kulübümüzü maddi manevi destek olarak Muğlaspor’umuzun layık olduğu yere  taşımayı davet ediyorum.

 

                                                                                                          Eminer İÇTEN

                                                                                                             Başkan