BAŞKANIMIZDAN DOPİNG MÜCADELESİNE DAVET

138

Kulüp Başkanımız Eminer İçten yöneticilerimizle birlikte düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında tüm halkı Doping mücadelesine davet etti. İçten “Yaşadığımız olayın geçmişte örneği olmadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Biz yönetim olarak her türlü girişimde bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Ancak tüm halkımızı da bu mücadeleye davet ediyoruz” dedi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere İstanbul’ a giden Kulüp başkanımız Eminer İçten temaslarını tamamlayarak Muğla’ya dönüşünde Başkan vekili Gültekin Akça, Mali Asbaşkan Salih Tufan, İdari Asbaşkan Mehmet Öztep, Bölge temsilcisi Hüseyin Nizamoğlu ve Sosyal komite üyesi Mehmet Üzümlüoğlu ile birlikte Muğlalı basın mensuplarıyla bir araya gelerek temasları hakkında geniş bilgi verdi.

Temaslarını Muğlaspor-Emrespor final maçındaki doping konusu ile ilgili olarak TFF İnternet sitesinde çeşitli tarihlerde yayınlanan Tahkim ve Disiplin kurulu kararları hakkında geniş bilgiler veren İçten, ilgili kararların yer aldığı dosyaların ilgili kişi ve kuruluşlara iletildiğini, konunun yargıda olduğunu söyledi. Doping konusu ile ilgili olarak yaşanan sürecin bir ilk olduğunu belirten İçten; “Çektiğimiz sıkıntı, konunun örneğinin olmaması” dedi. İçten özetle şunları söyledi: “Emrespor ile yaptığımız final maçında aldığımız yenilginin nasıl, ne şekilde ve haksız olduğu TFF ilgili disiplin ve Tahkim kurulu kararlarıyla ispatlanmıştır. Biz o maçta normal şartlarda yenilmedik. Bizim hakkımız yendi. Biz konu hakkında sadece TFF’ nin ilgili sitesinde ilgili kurulların yayınlarından bilgi sahibi oluyoruz. Bize bugüne kadar kimse konu hakkında gerekli bilgi vermedi. Ama Muğlaspor yönetim kurulu olarak Muğlaspor’ un hakkını sonuna kadar savunacak ve arayacağız. Muğlaspor’ a yapılan haksızlığın giderilmesi ve hak ettiğimiz sonucu elde edebilmek için çok sıkı çalışıyor ve konuyu takip ediyoruz. Konu şu anda yargıdadır. Yargının vereceği kararı bekliyoruz. Ancak bizim yaşadığımız konu bir ilk olmuştur. Yaşadığımız sıkıntı konunun ilk olmasıdır. TFF’ nin ilgili kurullarının verdiği ve onayladığı cezalar bizim haklılığımızı gösteriyor. Biz ilgili dosyaları ilgili kişi ve kuruluşlara teslim ederek Emrespor maçının sonucuna itiraz ettik. Karşı takımın o zamanki teknik sorumlusunun da ifadesine başvurulmuştur. İtiraflar ve verilen cezaların onaylanmasıyla o maçın sonucunun bizim lehimize tescil edilmesi gerekir biz bunun mücadelesi içindeyiz. Yönetim kurulu olarak daha önce bu konuda yaptığımız açıklamalarda tüm halkımızı bu konuda bizimle birlikte mücadeleye davet etmiştik. Ama nedense bugüne kadar gerekli ilgi gösterilmedi. Bir kez daha tüm halkımızı bu konuda bizimle birlikte mücadeleye davet ediyoruz” dedi.
“BU TAKIMA SAHİP ÇIKINIZ VE GÜVENİNİZ”
Basın toplantısında daha sonra Muğlaspor’ un bugünkü kadrosuna güvenilmesi gerektiğini belirten İçten Tüm Muğla’nın bu kadroya sahip çıkmasını önerdi. İçten bu konuda da şunları söyledi: “Bilindiği gibi bu sezon genç oyuncu ağırlıklı yeni bir kadro oluşturduk. Bu kadro hedefi olan bir kadrodur. Bu kadro Muğlaspor’ u hak ettiği yere mutlaka getirecektir. Biz Yönetim Kurulu olarak bu gençlere sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.
KAYNAK : MUĞLA DEVRİM GAZETESİ (Ekrem Orhan)