ASKF’den Muğlaspor’a 7 ödül

103

DSCF1961Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Gecesi’nin 21.’si geçtiğimiz akşam Muğla CNS Tesislerinde gerçekleştirildi. Her yıl dallarında başarılı olan takımlar, spor adamları ile amatör spora destek veren kişi, kuruluşlar ve basın-yayın temsilcilerinin ödüllendirildiği gecede Muğlaspor Kulübü değişik dallarda toplam 7 ödüle layık görüldü.

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen 21.Amatör Spor Gecesi ve Ödül Töreni geçtiğimiz akşam CNS Tesislerinde gerçekleştirildi. 2012-2013 Spor Sezonunun değerlendirilmesi sonucu 11 branşta toplam 106 ödülün verildiği gecede Muğlaspor Kulübü de toplam 7 ödüle layık görüldü.

Muğlaspor’un okçuluk dalında lisanslı sporcularından Gelibolu da yapılan Minikler Türkiye                                                      Şampiyonası Makaralı Yay Birincisi ve Türkiye Rekortmeni Tuğba Çaylı ile yine Muğlaspor Okçuluk Takımından Gelibolu’da da yapılan Minikler Türkiye Şampiyonası Makaralı Yay Birincisi, Türkiye Rekortmeni Emircan Haney en başarılı sporcular seçilirken, geçtiğimiz yıllarda Muğlaspor’a 3. Lige Terfi Finali oynatan, geçtiğimiz yılda Ortaca Belediyespor’u Süper Amatör Lig Şampiyonu yapan Muğlaspor Teknik Direktörü Egemen Urhan’da Yılın Teknik Direktörü ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz yıl Muğla’da grup ve İl Şampiyonu olduktan Türkiye Yarı Finallerine yükselen ancak Türkiye Şampiyonası Finallerini kıl payı kaçıran Muğlaspor U-19 Takımı İlin En Başarılı Takımı seçildi. Yine yeşil beyazlı kulübün geçtiğimiz yıl 17 Ligi B Grubu ve U-17 Play-Off Grubu Şampiyonu Muğlaspor U-17, U-14 Ligi B Grubu Şampiyonu Muğlaspor u-14 ile U-13 Ligi C Grubu Şampiyonu Muğlaspor u-13 takımları da dallarında yılın takımları ödüllerine layık görüldü.

Spor camiasında büyük bir katılımın gerçekleştiği gecede Muğlaspor’un ödüllerini Kulüp Başkanı Eminer İçten, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Eskihisarlı, Gültekin Akça, Hasan Keskin ile Kulüp Müdürü Adem Korkmaz protokol üyelerinin elinden aldı.